Tłumiki drgań, anakondy

( ilość produktów: 5 )

Tłumiki drgań - anakondy

Tłumiki drgań - wibrasorber

Podczas pracy sprężarki w układzie chłodniczym generowane są drgania, które przenoszone są na wszystkie pozostałe elementy układu łącznie ze sztywnie podłączonymi przewodami rurowymi. Może to grozić pękaniem elementów złącznych i spoin oraz generować uciążliwe hałasy emitowane do otoczenia. Aby zniwelować to niekorzystne zjawisko, sprężarki montuje się na sprężynach lub specjalnych gumowych podkładkach. W układach chłodniczych wyposażonych w średnie i duże sprężarki, tego typu działanie prewencyjne bywa jednak niewystarczające. Dla dodatkowego zabezpieczenia stosowany jest tłumik drgań znany też jako "anakonda".

Jak zbudowana jest anakonda

Tłumiki drgań wykonane są ze stalowej karbowanej rury zakończonej po obu stronach miedzianymi lub pomiedziowanymi przyłączami o średnicy odpowiadającej średnicy przewodu rurowego do którego jest lutowany. Od zewnątrz anakonda osłonięta jest elastyczną metalową siatką. Taka konstrukcja pozwala ograniczyć drgania powstające szczególnie podczas uruchamiania i zatrzymywania sprężarki.

Anakondy w ofercie Elgracool.pl

Oferujemy szeroką gamę produktów zaprojektowanych, aby skutecznie redukować i kontrolować hałas oraz drgania w różnych zastosowaniach, w wielu obszarach chłodnictwa komercyjnego.

Każdy produkt w tej kategorii został starannie zaprojektowany, zgodnie z normami bezpieczeństwa i tak by zaspokoić specyficzne wymagania naszych klientów. Tłumiki drgań są dostępne w różnych rozmiarach, co umożliwia zastosowanie do instalacji o różnych rozmiarach i średnicach przewodów tłocznych. Od średnich instalacji w gastronomii czy handlu po duże, przemysłowe instalacje chłodnicze tłumiki drgań z naszej oferty są stworzone, aby zapewnić maksymalną skuteczność w redukcji hałasu i drgań.

pixel