Pompy próżniowe

( ilość produktów: 10 )

Pompy próżniowe dla chłodnictwa i klimatyzacji

Istnieje wiele rodzajów pomp próżniowych, takich jak pompy dyfuzyjne, molekularne, turbomolekularne, olejowe, bezolejowe, czy typu Roots, które znajdują zastosowanie w różnych sektorach: przemyśle chemicznym, tekstylnym, farmaceutycznym, hutniczym, spożywczym itp. Ich zastosowanie obejmuje m.in. procesy produkcyjne oraz utrzymanie próżni w różnych środowiskach. Jednym z obszarów zastosowania pomp próżniowych jest chłodnictwo i klimatyzacja gdzie wykorzystywane są do wytwarzanie próżni w zamkniętej przestrzeni układu chłodniczego, pozbycia się powietrza zebranego w układzie. Efektem tych działań jest usunięcie wilgoci z instalacji, co przekłada się na poprawne i dłuższe działanie klimatyzacji oraz systemu chłodniczego.

Czy nasze pompy próżniowe są odpowiednie do kontroli F-GAZ?

Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Rozwoju z 7 grudnia 2017 r., w sprawie obowiązkowego wyposażenia dla personelu zajmującego się substancjami kontrolowanymi i czynnikami chłodniczymi konieczne jest posiadanie pompy próżniowej przenośnej, spełniającej normy certyfikatu F-GAZ czyli osiągającej ciśnienie 270 Pa lub niższe. W naszej ofercie znajdują się tylko urządzenia zapewniające wymagane: wydajność, natężenie przepływu i końcowe podciśnienie, mogące pracować bezawaryjnie przez bardzo długi okres czasu.

Zasady działania pompy próżniowej łopatkowej

Stosowane powszechnie w chłodnictwie i klimatyzacji pompy łopatkowe zbudowane są niezależnie od wielkości w podobny sposób. Obracający się wewnątrz zamkniętego cylindra, osadzony mimośrodowo wirnik wyposażony jest w łopatki które podczas obracania się wirnika pod wpływem siły odśrodkowej ślizgają się po wewnętrznej powierzchni cylindra tworząc zmieniające się objętościowo zamknięte przestrzenie. Zabrana z kanału dolotowego ilość czynnika jest przesuwana w kierunku kanału tłocznego w stale zmniejszającej się przestrzeni. Wzrost objętości komory powoduje powstawanie podciśnienia i zasysanie w kanale dolotowym i połączonym z nim układem chłodniczym.  Zmniejszanie objętości komory powoduje wzrost ciśnienia w rejonie kanału tłocznego i wypychanie czynnika ze sprężarki.

 

Pompy łopatkowe charakteryzują się stosunkowo prostą konstrukcją, niskim poziomem hałasu, a może obsługiwać nie tylko gazy ale i ciecz. Pompy próżniowe są kluczowym elementem w systemach klimatyzacji i chłodnictwa, umożliwiając efektywne usuwanie gazów poprzez tworzenie podciśnienia w układach zamkniętych.

Jednostopniowa czy dwustopniowa?

Pompy jedno i dwustopniowe różnią się budową. Jeden lub dwa cylindry to powoduje że osiągamy zupełnie inne wydajności w tym samym czasie. Pompa jednostopniowa pozwala osiągnąć ciśnienie na poziomie 0,02 mBar, podczas gdy dwustopniowa - dwukrotnie niższe, na poziomie 0,002 mBar. W przypadku niewielkich objętościowo układów klimatyzacji lub chłodniczych zapewne wystarczy Ci do pracy pompa jednostopniowa . Jeśli jednak zajmujesz się profesjonalnie, z dużą częstotliwością pracą z układami chłodniczymi czy klimatyzacją to ważne są dla Ciebie istotne parametry pompy a więc wydajność, szybkość pompowania i ciśnienie końcowe. Warto zatem wybrać odpowiedniej wielkości pompę dwustopniową także z dodatkowym wyposażeniem, takim jak wbudowany wakuometr czy zawór zwrotny.Takie pompy pozwalają osiągnąć niższą próżnię w stosunku do pomp jednostopniowych.

Dodatkowe wyposażenie

W naszym asortymencie znajdują się pompy próżniowe wyposażone w precyzyjny próżniomierz zamocowany pionowo wewnątrz zwartej obudowy - co chroni go przed ewentualnym uszkodzeniem mechanicznym w trakcie transportu lub użytkowania. Elektrozawór zwrotny utrzymuje próżnię i zapobiega cofaniu się oleju do układu po wyłączeniu zasilania pompy.

Zaufana marka - niezawodny produkt

W naszej ofercie posiadamy pompy marki Value, to znany i sprawdzony producent wybierany przez profesjonalistów i oferujący szeroką gamę urządzeń chłodniczych. Dzięki solidnej konstrukcji ze stali nierdzewnej pompy próżniowe od Value gwarantują wysoką odporność na uszkodzenia mechaniczne w każdych warunkach. Oferujemy różne modele, zarówno jedno - jak i dwustopniowa, zasilane zarówno z gniazdka, jak i akumulatorowe, dostosowane do różnych potrzeb.

Dlaczego warto wybrać naszą ofertę?

Wysokiej jakości pompa próżniowa jest niezbędna do prawidłowego montażu całego układu. Mamy tego świadomość, dlatego proponujemy wyłącznie sprawdzone pompy próżniowe cenionych producentów. W niniejszej kategorii oferujemy urządzenia w różnym przedziale cenowym i o rozmaitych zastosowaniach. Znajdziesz tu zarówno tańsze pompy próżniowe do klimatyzacji samochodowej, urządzenia niewielkich rozmiarów, jak i zaawansowane pompy próżniowe do rozbudowanych układów chłodniczych. Ponadto proponujemy różnorodne akcesoria, takie jak oleje, filtry, zawory czy złączki, które warto mieć zawsze pod ręką. Oferujemy konkurencyjną cenę, zapewniamy błyskawiczną dostawę oraz profesjonalne wsparcie techniczne.

pixel