Silniki do wentylatorów

( ilość produktów: 17 )

Silniki elektryczne do wentylatorów

Najczęstszą przyczyną awarii wentylatora jest zużycie samego silnika. Najprostszym i najszybszym rozwiązaniem problemu jest wymiana całego wentylatora (czasami kosztowna lub niemożliwa z uwagi na ograniczoną dostępność produktu). Wychodząc naprzeciw potrzebom klientów, oferujemy możliwość zakupu samych silników do wentylatorów - z których większość jest dostępna od ręki na naszym magazynie.

Silniki w naszej ofercie

Mamy w ofercie bardzo popularne konstrukcje standardowe: biegunowe silniki 4 polowe w aluminiowej obudowie (z uwagi na swój kształt potocznie nazywane "kwadraciakami"), a także coraz bardziej popularne energooszczędne silniki wentylatorów takich marek jak EBM PAPST, ELCO i LIONBALL. To najbardziej rozpoznawalne i najbardziej powszechnie stosowane marki w tej grupie produktów. Stąd wielka ilość tych produktów naszym magazynie.

Silniki do wentylatorów ssących i tłoczących

Taki silnik zależności od zastosowanego śmigła, może pracować jako wentylator ssący albo tłoczący. Dzięki swojej konstrukcji zwarto-biegunowe silniki jednofazowe można montować na wiele sposobów (na siatce, na podstawie lub na tzw. pierścieniu mocującym) co umożliwia różnorakie zastosowanie – zarówno w chłodnicach jak i w małych agregatach skraplających, a także w niektórych układach wentylacji.

Niewielkie rozmiary, niska cena, sprawiają że są to produkty szczególnie przydatne w każdej aplikacji gdzie nie są potrzebne silniki o wysokich mocach.

Silniki do wentylatorów – obszary zastosowania

4 polowe silniki do wentylatorów to linia silników w zwartych konstrukcjach korpusów aluminiowych najczęściej montowanych przez producentów w niewielkich wentylatorowych chłodnicach powietrza, w mniejszych agregatach skraplających a także w wymiennikach ciepła mebli chłodniczych. W tych ostatnich ze względu na coraz ostrzejsze wymogi dotyczące ochrony środowiska coraz częściej zastępują je elektroniczne silniki energooszczędne, które zużywają znacznie mniej energii. W przypadku dużych obiektów handlowych, wyposażonych w dużą ilość mebli chłodniczych zastosowanie silników wentylatorów energooszczędnych o wysokiej klasie sprawności generuje odpowiedni poziom oszczędności. Wprawdzie cena silników o wysokiej klasie sprawności jest stosunkowo wysoka ale ale nakłady na ich zakup rekompensowane są przez znaczące oszczędności w zużyciu prądu.

pixel