Stacje odzysku

( ilość produktów: 5 )

Stacje do odzysku czynników chłodniczych, freonów

Odzysk czynników chłodniczych polega na ściągnięciu substancji wykorzystywanych w układach chłodniczych i klimatyzacyjnych z likwidowanych lub naprawianych instalacji. Dzięki temu można ponownie skorzystać z odzyskanych czynników o ile z uwagi na swoje parametry nadają się do ponownego użytku, lub przekazać do utylizacji, jeśli są niezdatne do regeneracji. Aby cały proces przeprowadzić w sposób bezpieczny i zgodny z prawem, najkorzystniejszym wyjściem jest sięgnięcie po stacje odzysku czynnika chłodniczego, które proponujemy w prezentowanej kategorii.

Po włączeniu urządzenia następuje przetaczanie stanu ciekłego, a następnie postaci ciekłej pomiędzy butlą czynnika chłodniczego lub urządzeniem nim napełnionym a specjalną butlą dwuzawodową do odzysku.

Znajdujące się w naszym sklepie stacje odzysku pozwalają na szybkie i bezpieczne ściągnięcie czynników różnych kategorii.

Jaką stację do odzysku czynnika wybrać

Wybierając stację do odzysku należy zwrócić uwagę na klika podstawowych parametrów. Kluczowy to wydajność odzysku wyrażana w kg/min - określa zdolność urządzenia do przetaczania ilości substancji w jednostce czasu. Szybkie przetaczanie czynnika zarówno w stanie ciekłym jak i gazowym czyni działanie serwisu najbardziej wydajnym.

Sprawdź jaki czynnik chłodniczy możemy przetaczać, z jakim rodzajem czynnika chłodniczego dana stacja może współpracować. To szczególnie istotne w kontekście czynników o podwyższonych parametrach palności, takich jak R32 czy R1234yf. Stacje do takich substancji muszą być odpowiednio zaprojektowane i zbudowane aby wyeliminować zagrożenie zapłonu. W instrukcji obsługi znajdziesz wszystkie te informacje.

Stacja odzysku czynnika z separatorem oleju jest z pewnością lepszym wyborem. Dzięki niemu już w trakcie procedury odzysku czynnika chłodniczego dokonujemy jego wstępnego oczyszczenia. Separator oleju oddziela zużyty olej od samego freonu.

Akcesoria przydatne podczas procedury odzysku czynników

Poza samą stacją w trakcie przeprowadzania procesu odzysku czynników chłodniczych z instalacji potrzebnej jest kilka innych produktów:

  • butla ciśnieniowa z zaworem dwudrożnym dla każdego rodzaju aktualnie wykorzystywanej albo odzyskiwanej substancji kontrolowanej lub fluorowanego gazu cieplarnianego. Dwuzaworowe butle do odzysku o pojemności dostosowanej do pojemności opróżnianego zbiornika, właściwie oznakowane służą do zgodnego z prawem przechowywania odzyskanych czynników.

  • waga o zakresie pomiarowym dostosowanym do wielkości napełnianego pojemnika. W ofercie naszego sklepu są wagi elektroniczne do czynników o zakresie pomiarowym do 100kg, także te wyposażone w zawór elektromagnetyczny który automatycznie zamyka przepływ czynnika po przetoczeniu zaprogramowanej ilości czynnika.

  • Węże ciśnieniowe z zaworami odcinającymi uniemożliwiającymi przedostanie się substancji kontrolowanych lub fluorowanych gazów cieplarnianych do środowiska. Niezawodne zawory kulowe gwarantują właściwy przebieg procesu ściągania czynnika do butli.

  • Zestaw manometrów do pomiaru ciśnienia. W naszym sklepie możesz je kupić zarówno w formie tradycyjnej z manometrami wyskalowanymi dla poszczególnych rodzajów czynników jak i w postaci elektronicznej oprawy zaworowej oprogramowanej dla wszystkich dostępnych na rynku czynników chłodniczych.

Zapraszamy do zapoznania się z naszym asortymentem stacji odzysku czynnika chłodniczego, które stanowią najbardziej wydajne i niezawodne rozwiązanie dla każdego serwisu zajmującego się obsługą układów klimatyzacji. W Elgracool.pl gwarantujemy produkty najwyższej jakości, które sprostają oczekiwaniom nawet najbardziej wymagających specjalistów w branży chłodniczej.

 

pixel