Węże serwisowe

( ilość produktów: 24 )

Węże serwisowe do klimatyzacji

Odpowiednio zaprojektowane i wykonane węże serwisowe (czasami błędnie określane jako przewody serwisowe) służą do przesyłania czynnika chłodniczego pomiędzy stałymi elementami instalacji chłodniczej lub klimatyzacyjnej a narzędziami pomiarowymi lub zbiornikami z czynnikiem. Z ich pomocą tworzymy tymczasową instalację do napełniania lub odzysku czynnika.

Jakość węży serwisowych

Aby zagwarantować szczelność w systemach chłodniczych i zapobiec jakimkolwiek wyciekom i stratom czynnika chłodzącego - wąż serwisowy napełniający musi spełniać wysokie wymagania jakościowe w zakresie odporności na podwyższone ciśnienie, chemiczne oddziaływanie czynnika i zmieszanych z nim olejów, a także śladowych ilości wody zawartej w ich mieszaninie. Węże do napełniania wykonuje się z odpowiedniej jakości (czasami dodatkowo zbrojonej) gumy. Dobrej jakości węże jakie znajdziesz w naszym sklepie zapewniają ciśnienie pracy do 60 bar oraz parametr określany jako: ciśnienie rozrywające na poziomie 300 bar.

Węże serwisowe a przyłącza

Węże do klimatyzacji wyposażone są na końcach w gwintowane przyłącza (najczęściej z gwintem wewnętrznym ¼” SAE lub ½”- 20UNF, czasami 3/8” SAE) wyposażone w teflonowe lub gumowe uszczelki oraz z jednej strony tzw. popychacz zaworów – służący do otwierania zaworu schradera w instalacji do której podłączamy przyrząd pomiarowy. Czasami wąż wyposażony jest fabrycznie w kulowy zawór odcinający.

Oferowane w naszym sklepie węże serwisowe do klimatyzacji i chłodnictwa marki REFCO występują w różnych długościach od 30 cm do nawet 5 mb. W zależności od przeznaczenia dostępne są w kolorach niebieskim, czerwonym oraz żółtym. Kolory ułatwiają identyfikację i zapewnia poprawne podłączenie do odpowiednich przyłączy w systemie.

Funkcjonalność i bezpieczeństwo

Dzięki swojej elastyczności i wytrzymałości, węże serwisowe są kluczowym elementem podczas serwisowania, diagnostyki i naprawy klimatyzacji. Są one nie tylko funkcjonalne, ale także zaprojektowane tak, aby zapewnić maksymalne bezpieczeństwo i wydajność podczas pracy z systemami chłodniczymi. Wybór odpowiedniego produktu jest zatem istotny dla skutecznego i bezpiecznego działania klimatyzacji.

pixel