Wagi elektroniczne do czynnika chłodniczego

( ilość produktów: 4 )

Wagi elektroniczne do czynnika chłodniczego

Kategoria wagi elektroniczne do czynnika chłodniczego prezentuje zaawansowane wagi, które są niezbędne do precyzyjnego ważenia czynnika chłodniczego w systemach klimatyzacji. Te elektroniczne wagi zapewniają dokładność niezbędną w obsłudze i serwisowaniu urządzeń klimatyzacyjnych, gdzie precyzyjne dozowanie czynnika chłodniczym jest kluczowe.

Wyposażenie serwisowe instalatora i serwisanta klimatyzacji

Jednym z podstawowych elementów wyposażenia technicznego jakie zobowiązany jest posiadać przedsiębiorca objęty obowiązkiem posiadania certyfikatu dla personelu w trakcie wykonywania czynności związanych z obsługą, serwisowaniem, uruchamianiem stacjonarnych urządzeń chłodniczych, klimatyzacji i pomp ciepła jest: waga o zakresie pomiarowym dostosowanym do wielkości napełnianego pojemnika. Przyrząd ten jest niezbędny podczas napełniania instalacji chłodniczych i klimatyzacyjnych jak również do kontroli ilości czynnika usuwanego z układu podczas procedury odzysku. W praktyce najczęściej stosowaną wagą do czynnika chłodniczego są wagi elektroniczne platformowe o zakresie ważenia do 100 kg, zazwyczaj przechowywane w walizce z twardego PVC, która zabezpiecza ten przyrząd pomiarowy przed uszkodzeniami podczas transportu.

Parametry wagi elektroniczej

Dobra waga do klimatyzacji powinna spełniać kilka podstawowych warunków. Gwarantować dokładność co najmniej na poziomie 0,5% skali pomiarowej, rozdzielczość nie mniejszą jak  0,5oz lub 10G oraz odpowiednio jasny i duży wyświetlacz. Zaletą będzie oczywiście ergonomiczna obudowa i niezbyt duża waga, ułatwiające transport i użytkowanie czasami w trudnych warunkach lub na wysokości.

Bardziej zaawansowane wagi do czynnika chłodniczego wyposażone są dodatkowo w moduł z elektronicznym zaworem odcinającym .Dzięki niemu można bardzo precyzyjnie odmierzać czynnik podczas napełniania klimatyzacji lub układu chłodniczego. Po przetoczeniu ściśle określonej i zaprogramowanej w zaworze ilości czynnika, następuje automatyczne zamknięcie przepływu bez potrzeby stałego nadzoru nad procesem ze strony personelu.

Wagi Favorcool i Value

W ofercie elgracool.pl mamy elektroniczne wagi do czynnika marki Favorcooloraz marki Value- w wariantach zarówno podstawowych jak i te wyposażone w zawór elektromagnetyczny. Nasi klienci z pewnością znajdą w wśród nich wagę łatwą w obsłudze, taką która ułatwi im czynności serwisowe z czynnikiem chłodniczym.

pixel