Wentylatory

( ilość produktów: 84 )

Wentylatory do klimatyzacji i wentylacji

Maszyny przepływowe służące do transportu gazów - wentylatory - dzielą się na wiele typów, znajdujących zastosowanie w pomieszczeniach użytkowych i przemysłowych. Stosowane są jako komponenty instalacji dystrybucji świeżego powietrza - montowane wewnątrz lub na wylotach przewodów, a także zapewniają odpowiedni strumień powietrza dla parowników, skraplaczy, chłodnic lub nagrzewnic powietrza.

Wentylatory do zastosowań profesjonalnych

W ujęciu ogólnym dostępne w naszej ofercie wentylatory można podzielić na dwie grupy, wynikające ze sposobu przepływu powietrza przez urządzenie. Jeśli jego ruch przebiega od łopatek wirnika w kierunku siatki ochronnej do której jest umocowany - jest to wentylator ssący. Jeśli odwrotnie - powietrze przemieszcza się od siatki do wirnika i dalej poza układ - mamy do czynienia z wentylatorem tłoczącym.

W zależności od konstrukcji, wentylatory sprawdzają się w różnych zastosowaniach. Urządzenie montowane na płycie używane jest do wentylacji pomieszczeń tj. hale, magazyny, ale także również przestrzeni garaży lub piwnic. Wentylatory osiowe na siatce montuje się powszechnie w instalacjach grzewczych i chłodniczych w pobliżu wymienników ciepła. W wersji ssącej wymuszają przepływ powietrza przez skraplacz agregatu chłodniczego, ułatwiając wydajne oddawanie ciepła. Wentylator tłoczący natomiast sprawdzi się jako element rozprowadzający ciepłe powietrze z nagrzewnicy wodnej lub elektrycznej.

Produkty w ofercie hurtowni Elgracool

W naszej ofercie posiadamy zarówno wentylatory renomowanych marek tj. Östberg czy Lionball, jak również silniki, części zamienne i akcesoria wentylacyjne. Produkty podzielone zostały ze względu na konstrukcję - osiowe i promieniowe, a także sposób montażu - m.in.: wentylatory osiowe ścienne, kanałowe lub na siatce. Każdy produkt został opisany, ze szczególnym uwzględnieniem istotnych parametrów tj. wydajność, moc, stopień ochrony czy napięcie zasilające.

pixel