Kurtyny powietrzne
Zastosowanie w budynku lub konkretnym pomieszczeniu kurtyny powietrznej pozwala na stworzenie niewidocznej bariery, która oddzieli masy powietrza znajdujące się w jego wnętrzu od czynników zewnętrznych. Ograniczenie zjawiska mieszania się powietrza pozwala zaoszczędzić energię wykorzystywaną na ogrzewanie lub chłodzenie pomieszczeń, gdyż redukuje straty spowodowane ucieczką ciepła (a latem chłodu) na zewnątrz.
Wytwarzana przez kurtyny powietrzne pionowa lub pozioma struga powietrza utrudnia również przedostanie się do wnętrza pomieszczeń owadom, pyłom oraz innym zanieczyszczeniom. Instalacja tego urządzenia w drzwiach lub bramie przynosi więc nie tylko oszczędności finansowe, ale również poprawia komfort pracy w budynku.
Kurtyny powietrzne Elgra
Głównym elementem konstrukcyjnym kurtyny powietrznej jest wentylator, który generuje strumień powietrza o określonej wydajności. Dodatkowo urządzenia te mogą być wyposażone w grzałki elektryczne, dzięki którym zyskują możliwość nadmuchu ciepłego powietrza. Alternatywnie, zamiast grzałki, instalowane są w nich wymienniki wodne. Całość zamknięta jest w metalowej obudowie, której kształt odpowiednio kieruje strumień. W zależności od potrzeb kurtyny powietrzne mogą być montowane na różnej wysokości, pionowo lub poziomo. Wygodne sterowanie pracą urządzenia umożliwia dołączony pilot zdalnego sterowania. W ofercie Elgracool znaleźć można kurtyny powietrzne o różnych rozmiarach i wydajnościach, w wersji grzewczej lub zimnej.
Zastosowanie kurtyn powietrznych
Omówione wcześniej cechy tych produktów sprawiają, że znajdują one zastosowanie przede wszystkim w punktach usługowych. Otwarte drzwi zachęcają klientów do wizyty, a straty ciepła (lub latem chłodu) są mniejsze. Nieproszeni goście - czyli owady - mają natomiast utrudniony dostęp. Produkty te sprawdzają się również w przemyśle i magazynach, a także chłodniach, ułatwiając proces transportu towarów pomiędzy strefami o różnej temperaturze.