Kondensatory

( ilość produktów: 19 )

 

Kondensatory rozruchowe do silników

Niezależnie od konstrukcji , zastosowanych materiałów  i wielkości - zadaniem kondensatorów jest gromadzenie  i przechowywanie ładunku elektrycznego  . W zależności od przeznaczenia w układzie elektrycznym  kondensatory  dzielimy na dwa główne rodzaje : kondensatory rozruchowe  i kondensatory pracy

Kondensatory rozruchowe to elementy konstrukcji różnego typu silników lub urządzeń oświetleniowych. Umożliwiają one natychmiastowy rozruch urządzenia elektrycznego, w którym potrzeba dostarczyć dużej dawki energii w jednym momencie . Tego typu kondensator silnikowy działa jak rozrusznik silnika samochodu . Jego zastosowanie umożliwia łagodny rozruch całego urządzenia poprzez wykorzystanie wcześniej zgromadzonej dużej ilości energii.

Kondensator pracy . W przeciwieństwie do kondensatorów rozruchowych kondensatory biegowe mają za zadanie gromadzić  ładunek elektryczny  , przechowywać  go i uwalniać w miarę potrzeb obwodu elektrycznego . Pomaga poprawić współczynnik mocy silnika i ustabilizować jego wydajność. Użycie kondensatora pracy  zapewnia stabilną pracę urządzenia  zabezpiecza przed przeciążeniem lub przegrzaniem silnika.

Jakie są najważniejsze parametry kondensatora ?

Pojemność  wrażana w faradach [F]  mówi o tym jaką ilość ładunków może dany kondensator zgromadzić przy danym napięciu . Z uwagi na wielkość jednostki w praktyce stosuje się jej wartości cząstkowe  takie jak mikrofarady (μF) lub pikofarady (pF) .

Tolerancja wyrażana w procentach   opisuje z jaką pojemność może uzyskać kondensator w stosunku do wartości podawanej na obudowie  . Im niższa ta tolerancja ( zwykle 5, 10 lub nawet więcej % ) tym bardziej  element zbliża się do wartości deklarowanej.

Maksymalne napięcie pracy  podawany w woltach  [V]  bardzo ważny parametr - mówi jakie maksymalnie napięcie  można przyłożyć do kondensatora . Nie wolno przekraczać tej wartości  ponieważ może to prowadzić do jego uszkodzenia .

Wybierając kondensator rozruchowy, ważne jest zwrócenie uwagi na jego parametry: pojemność, napięcie oraz sposób mocowania, by idealnie dopasować go do potrzeb Twojego silnika. W przypadku tak taniego elementu nie tylko cena powinna kierować naszym wyborem . Należy zwrócić uwagę na wymiary , napięcie przebicia , sposób mocowania . W naszym asortymencie znajdziesz produkty o pojemności od kilku do ponad stu mikrofaradów , wysokiej sprawności , z łatwymi w instalacji konektorami i przewodami, co ułatwia wymianę i konserwację.

Oferujemy wyłącznie produkty wysokiej jakości od renomowanych producentów , które stosuje się głównie w urządzeniach wymagających solidnego wsparcia na momencie rozruchu – od małych narzędzi po duże maszyny przemysłowe. Dostępność w magazynie, konkurencyjne ceny oraz proste i szybkie zamówienie online sprawiają, że zakup u nas to czysta przyjemność.

pixel