Kielicharki i rozwalcarki do rur miedzianych

( ilość produktów: 20 )

Kelicharki i rozwalcarki do rur miedzianych

Jedną z podstawowych metod łączenia poszczególnych elementów układu chłodniczego z użyciem rur miedzianych miękkich są tzw. połączenia kielichowe. W metodzie tej na końcówce rury wykonuje się przy pomocy specjalnego narzędzia stożkowy kielich, który za pośrednictwem mosiężnej nakrętki dociskany jest do stożkowej powierzchni nagwintowanego króćca. Aby połączenie było trwałe, pewne i co najważniejsze absolutnie szczelne - wytrzymałe kielichy na miękkich rurach miedzianych muszą być wykonane z należytą starannością, być równe i posiadać odpowiednie rozmiary. Dobrej jakości narzędzia serwisowe pozwalają na wykonanie złącza o pożądanych parametrach.

Rozwalcarka dziadkowa - zasada działania

W naszej ofercie znajdziesz kielicharki do rur miedzianych różnych producentów. Jest wśród nich także rozwalcarka do rur typu gruszka zwana "dziadkową" – urządzenie o ugruntowanej wśród instalatorów popularności dzięki swojej trwałości, ergonomii użytkowania i jakości wykonywanych kielichów. Rozwalcarki o tej konstrukcji poprzez pracę trzech wzajemnie obracających się stożkowych trzpieni z twardej węglowej stali, umożliwiają uzyskanie wyjątkowo gładkiej i równej powierzchni kielicha. Niewielkie rozmiary tej kielicharki pozwalają proces wykonywania kielichów prowadzić w nawet trudno dostępnych miejscach. Odpowiednie wkładki umożliwiają jej zastosowanie także do rur calowych 1/4",3/8",1/2",5/8",3/4.

Kielicharki - inne modele

Inne kielicharki działają na zasadzie poruszającego się mimośrodowo stożka, który wygniata stożkowy kielich w rurce zamocowanej w specjalnym uchwycie w kształcie podłużnej listwy z kilkoma otworami. Każdy z otworów odpowiada innej średnicy obrabianej rury. Zazwyczaj tego typu uchwyt dedykowany jest dla kilku rozmiarów rur, zawsze jednak są to albo rury metryczne albo rury chłodnicze calowe. Tutaj wybór produktów pozwala na dostosowanie do indywidualnych preferencji instalatorów.

Kielicharka dla instalatorów klimatyzacji

W klimatyzacji wytrzymałe, równe kielichy, pozbawione zadziorów, to gwarancja szczelnej a więc poprawnie działającej i niezawodnej instalacji. Zakupione w naszym sklepie kielicharki pozwalają tworzyć dokładne kielichy, ułatwiają pracę instalatorów, gwarantują poprawną pracę układu chłodniczego.

pixel