Rejestratory temperatury i termometry

( ilość produktów: 14 )

Rejestratory temperatury i termometry do urządzeń chłodniczych

Jednym z podstawowych parametrów, jaki powinien być na bieżąco kontrolowany podczas pracy urządzeń klimatyzacyjnych i chłodniczych jest temperatura. Dotyczy to w szczególności produkcji i magazynowania, gdzie jej wartość może decydować o poprawności przebiegu procesów. Nie mniej jednak, nawet prosta klimatyzacja z odpowiednim opomiarowaniem będzie działać skuteczniej. Termometry i czujniki temperatury są również niezbędne podczas prac serwisowych.

Elektroniczne rejestratory temperatury i modele z drukarką

W chłodnictwie bardzo istotne jest utrzymanie odpowiedniej temperatury na każdym etapie przechowywania towarów. Powszechnie znany przykład to transport. W jaki sposób udowodnić, że przez całą drogę jej wartość mieściła się w zalecanym przedziale? Z pomocą dla dostawców przychodzą rejestratory elektroniczne, które często wyposażone są we wbudowaną drukarkę. Urządzenia te z określonym interwałem zapisują pomiar w wewnętrznej, nieulotnej pamięci. Następnie na żądanie drukują protokół, który może zawierać nie tylko wyniki pomiarów, ale również dane właściciela, pojazdu, informacje o czujnikach, a także rejestr zdarzeń tj. np. otwarcie drzwi. Modele ze złączem USB dają także możliwość archiwizacji, przeglądania i analizy danych przy użyciu komputera. Rejestratory temperatury wskazują również stan bieżący, a w razie przekroczenia granicznej wartości są w stanie zaalarmować o nieprawidłowych warunkach przechowywania towaru.

Termometry dla profesjonalistów

Do stałego nadzoru temperatury w komorze lub meblu wykorzystać można również proste termometry. Wystarczy jedynie wsunąć czujnik we wcześniej przygotowany otwór, a w widocznym miejscu (np. na tablicy) zamontować na stałe wyświetlacz lub tarczę. Osobną grupę produktową stanowią termometry serwisowe, w postaci pirometrów umożliwiających pomiar bezdotykowo lub urządzeń z sondą wbudowaną lub umieszczoną na elastycznym przewodzie.

Na ofertę hurtowni Elgracool składają się nowoczesne rejestratory temperatury z bogatą funkcjonalnością dodatkową, termometry elektroniczne i serwisowe, a także czujniki NTC dostosowane do potrzeb sprzedawanych produktów, pozwalające na rozbudowę sieci pomiarowej.

pixel