zawory elektromagnetyczne

( ilość produktów: 19 )

Otwierane i zamykane za pomocą sygnału elektrycznego zawory elektromagnetyczne z naszej oferty, swoje funkcjonowanie opierają na zasadzie regulacji dwustanowej, a to oznacza, że mogą one być albo całkowicie otwarte albo całkowicie zamknięte. Są one stosowane do sterowania przepływem substancji, którą może być gazowy lub płynny czynnik chłodniczy, woda lub solanka. Najczęściej stosuje się je na przewodzie cieczowym w celu zatrzymania powrotu ciekłego czynnika chłodniczego do sprężarki po wyłączeniu urządzenia.

Zawory elektromagnetyczne tego typu składają się z korpusu, grzybka i elektromagnesu który z kolei składa się z rdzenia i cewki. Doprowadzenie napięcia elektrycznego do cewki powoduje wytworzenie się pola magnetycznego, powodującego uniesienie rdzenia i związanego z nim grzybka do góry, dzięki czemu zawór otwiera się i strumień czynnika może przepływać. Po odjęciu zasilania opadający grzybek całkowicie odcina przepływ w jakimkolwiek kierunku. Cała gama cewek umożliwia dobranie zaworów dla różnych rodzajów zasilania elektrycznego, zarówno prądu stałego jak i przemiennego, dla napięć od 12 do 380V.

Sygnał sterujący włączaniem i wyłączaniem tego typu zaworu może pochodzić zarówno z czujnika temperatury jak i ciśnienia.

 

Zawory elektromagnetyczne Castel i Danfoss

Podobnie jak pozostałe elementy automatyki chłodniczej, zawory elektromagnetyczne firmy Castel i firmy Danfoss, występują (dla różnych średnic rurociągów) w dwóch wariantach wykonania: jako wykonane do połączeń skręcanych oraz lutowanych. Te ostanie, oczywiście gwarantują większą szczelność , wymagają jednak podczas montażu wyższych umiejętności jeśli chodzi o procesy lutowania a także dbałości o odpowiednie schłodzenie korpusu dla zabezpieczenia zaworu przed przegrzaniem.

pixel