Termostat mechaniczny do lodówki, zamrażarki, kostkarki

( ilość produktów: 10 )

Instalowane w chłodziarkach, lodówkach i zamrażarkach termostaty mechaniczne służą do utrzymywania temperatury na zadanym poziomie. Ich zasada działania opiera się na wykorzystaniu kapilary wypełnionej substancją, która zmienia swoje właściwości (przede wszystkim objętość) w zależności od temperatury układu do którego termostat jest podłączony. W momencie przekroczenia wartości zadanej przy użyciu elementu regulacyjnego, w zależności od konfiguracji następuje połączenie lub przerwanie obwodu elektrycznego.

Termostaty mechaniczne, ze względu na korzystny stosunek jakości do ceny, są powszechnie stosowane w lodówkach i zamrażarkach, które nie wymagają bardzo precyzyjnej regulacji temperatury. Urządzenia te działają bowiem z większym opóźnieniem niż ich elektroniczne odpowiedniki i cechują się niższą dokładnością. Ich parametry są jednak w zupełności wystarczające, by utrzymać wymagane temperatury w tego typu instalacjach.

Termostaty znanych marek w ofercie Elgracool

W asortymencie hurtowni chłodniczej Elgracool dostępne są termostaty mechaniczne produkowane przez znane na rynku marki tj. Danfoss lub Ranco. Oferujemy oryginalne termostaty mechaniczne serwisowe, przeznaczone do konkretnych wersji zamrażarek i chłodziarek, a także produkty uniwersalne, w tym do sterowania odległościowego. Każdy produkt został opatrzony dokładną specyfikacją, która zawiera zakres nastawy temperatury zmiany stanu termostatu, a także długość kapilary pomiarowej.

Oprócz klasycznych urządzeń takich jak lodówka czy zamrażarka, standardowy termostat mechaniczny znajduje zastosowanie w wielu miejscach. Może służyć jako regulator w instalacjach klimatyzacyjnych (np. do sterowania wentylatorami), grzewczych lub chłodniczych.

Naszym celem jest dostarczenie klientom wysokiej jakości produktów, które przez długi czas pozostaną niezawodne. Nowoczesne komponenty znanych marek to pewność stabilności działania i powtarzalności efektów. Należy jednak pamiętać, że duży wpływ na poprawność pracy termostatów mechanicznych ma jakość ich montażu.

pixel