presostaty

( ilość produktów: 9 )

Presostat to czujnik różnicy ciśnień, który znajduje zastosowanie w urządzeniach grzewczych, klimatyzacji, a także chłodnictwie przemysłowym. Zabezpiecza przed zbyt niskim ciśnieniem po stronie ssawnej lub za wysokim po stronie tłocznej instalacji. Standardowe urządzenia składają się z przekaźnika, połączonego z dwoma pomiarowymi przewodami ciśnieniowymi i maksimum trzema elektrycznymi. Jeśli różnica ciśnień w układzie osiągnie zdefiniowany poziom niebezpieczny - presostat jest w stanie wyłączyć zasilanie określonych komponentów lub całego urządzenia, by uniknąć groźnej w skutkach awarii. W zależności od specyfiki instalacji stosowane są komponenty z automatycznym lub ręcznym resetem.

Presostaty w ofercie sklepu Elgracool

W asortymencie hurtowni sprzętu klimatyzacyjnego i chłodniczego Elgracool dostępne są presostaty do zastosowań profesjonalnych produkowanych przez firmy tj. Danfoss i Ranco. Na naszą ofertę składają się pojedyncze urządzenia instalowane po stronie wysokiego lub niskiego ciśnienia, a także układy podwójne umożliwiające kontrolę obu parametrów przy użyciu jednego kompaktowego presostatu. Produkty te znajdą zastosowanie w układach klimatyzacyjnych i chłodniczych (również do dużych zastosowań komercyjnych), maszynach do produkcji lodu oraz urządzeniach przeznaczonych do przechowywania produktów spożywczych. Zwarta konstrukcja o niewielkich rozmiarach i niskiej wadze ułatwia bezpieczny montaż. Dostępne są modele przystosowane do pracy w trudnych warunkach otoczenia o klasie szczelności IP67.

Zastosowanie wysokiej jakości presostatów pomaga ochronić układ przed pojawieniem się ciśnień zagrażających bezpieczeństwu poszczególnych komponentów instalacji, a co za tym idzie jej użytkowników. Staramy się, by produkty dostępne w naszej ofercie były niezawodne i spełniały wysokie wymagania klientów. Znane marki z wieloletnim doświadczeniem w branży oferują sprzęt cechujący się dużą dokładnością, stabilną pracą, a także szybkim i powtarzalnym działaniem.

pixel